Limburgers minst bereidwillig om te geven voor Filipijnen

LANDGRAAF – Mensen in het zuiden van het land zijn het minst bereid om geld te geven voor de ramp op de Filipijnen. In Limburg (24%) en Noord-Brabant (25%) wil ongeveer een kwart doneren (of heeft dat al gedaan). Tweederde (66%) zegt daar niet te zullen geven. Dat blijkt uit onderzoek van EenVandaag onder 16.000 leden van het Opiniepanel.

Drenten zijn het meest bereid om geld te geven. Van hen is 45 procent bereid om te doneren, of heeft dat al gedaan. Landelijk is dat 32 procent.

Vandaag is de landelijke actiedag. De Samenwerkende Hulporganisaties, de Publieke Omroep, RTL en SBS werken samen om zoveel mogelijk geld op te halen voor de slachtoffers van de tyfoon op de Filipijnen.

De belangrijkste reden om niet te geven is scepsis: veel deelnemers denken dat het geld niet goed terecht komt. Ook geven zij aan dat ze zelf niet veel geld hebben, en daarom niet kunnen schenken.

Het grootste deel van de mensen die wel van plan zijn om te geven, doneren maximaal 25 euro.

Over het onderzoek
Aan het onderzoek deden 22.000 leden van het EenVandaag Opiniepanel mee. Het onderzoek vond plaats op 14 en 15 november 2013.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!