HEERLEN – De gemeenteraad van Heerlen is unaniem akkoord gegaan met het herstructureren en moderniseren van de speeltuinen in de stad.
Om dat goed te kunnen doen wordt, in overleg met de speeltuinen, een plan opgesteld.
Verminderen van het aantal speeltuinen is nodig omdat het aantal kinderen in Heerlen de komende periode sterk daalt. Bovendien is het niet mogelijk om alle speeltuinen in stand te houden met het beschikbare budget. Het is echter wel belangrijk om een aantal goede speeltuinen te behouden zodat kinderen veilig buiten kunnen spelen. En ook moet het beschikbare geld voor onderhoud en vervanging goed worden verdeeld over de verschillende voorzieningen.
Alle fracties in de raad zijn vol lof over de gekozen aanpak. Vooral de toezegging dat het plan wordt gemaakt in nauwe samenwerking met de speeltuinen, is door de raad enthousiast ontvangen.
De raad nam ook een amendement van de VVD unaniem aan. Daarmee is aan het voorstel toegevoegd dat het voorzieningenniveau in de individuele wijken meegewogen wordt bij de herstructurering.
Gerelateerde berichten:
- Onderzoek naar speeltuinen in Heerlen
- In 2013 minder geboorten en minder huwelijken
- Minder openstaande vacatures
- Minder klachten over AWACS-vliegtuigen
- Maankwartier krijgt meer appartementen en minder kantoren
- Huishoudens blijven minder besteden
- Minder bomenkap op de Allee in Amstenrade
- Opnieuw minder bospaddenstoelen
