Congres “Voor Elkaar in Parkstad”

PARKSTAD – Het initiatief “Voor Elkaar in Parkstad” gaat over de gezondheid en het welzijn van ouderen in een kwetsbare positie. De vergrijzing en ontgroening in combinatie met een bevolkingsdaling in Zuid-Limburg zijn de grote uitdagingen voor de zorgsector in Parkstad. Die ontwikkelingen betekenen een stijging van de gemiddelde zorgzwaarte en een verhoging van de kosten. Tevens zijn er minder zorgverleners. Daartegenover zijn er steeds meer ouderen die zo gezond mogelijk oud willen worden, actief willen deelnemen aan de samenleving en zolang mogelijk thuis willen wonen. Om deze uitdagingen aan te gaan werken gemeenten, financiers, ouderenbonden en organisaties op het gebied van wonen, zorg en welzijn intensief samen onder de noemer “Voor elkaar in Parkstad”.

Deze samenwerking richt zich op betere samenwerking en afstemming tussen wonen, zorg en welzijn en op het stimuleren van de maatschappelijke participatie en eigen kracht van burgers. Dit gebeurt door integrale indicatiestelling, aanbieden van collectieve voorzieningen, maatwerkgesprekken, tegengaan van verkokering en samenwerkingsbarrières en het hanteren van een eenduidige communicatiestrategie voor heel Parkstad.

Het doel is het bevorderen van de gezondheid van ouderen zodat zij actief blijven en zolang mogelijk in hun eigen vertrouwde omgeving kunnen blijven wonen. Ook zijn er plannen om te komen tot populatiebekostiging.

Op vrijdag 29 juni houdt Bert Hesdahl, beleidsmedewerker van de GGD Zuid Limburg en geestelijk vader van dit project, een workshop over het initiatief in de universiteit van Utrecht. Naast zijn workshop zijn er vele andere. Bovendien houden (inter)nationale inleiders nieuwe vormen van chronische zorg en wijzen zij op beperkingen van oude vormen zoals zorggroepen en disease management.

Bron: Medicalfacts.nl

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!