Personeel Nieuwsdruk Limburg stelt directie ultimatum

HEERLEN – Het personeel van drukkerij Nieuwsdruk Limburg in Heerlen eist voor komende vrijdag 15:00 uur een akkoord van CEO Verrest op het continueren van het sociaal plan zoals dat eerder binnen het bedrijf was afgesproken. Dit in verband met een aanstaande reorganisatie die minstens 25 medewerkers hun baan gaat kosten. Gaat Verrest niet akkoord dan volgen er acties. Vakbonden FNV KIEM en CNV Media hebben dit ultimatum vanmorgen namens het personeel aan de directie overgebracht.

Peter Reniers van FNV KIEM: “Binnen moederbedrijf Mediagroep Limburg liep eerder al een sociaal plan, dat houvast bood aan medewerkers in tijden van interne reorganisaties. Dat beetje zekerheid van een solide sociaal plan hebben àlle medewerkers nu keihard nodig. Het is een gotspe dat de directie dat niet wil begrijpen.”

De bonden proberen al sinds juni afgelopen jaar de directie van Mediagroep Limburg te overtuigen van de noodzaak van goede afspraken over de positie van medewerkers bij reorganisaties en ontslag. De directie wil vooralsnog niet verder gaan dan afspraken die lopen tot eind dit jaar. “Terwijl iedereen weet dat de reorganisatie veel verstrekkender gevolgen heeft. Er zijn zelfs hardnekkige geruchten over een complete bedrijfssluiting. Een doorlopend sociaal plan is dan echt essentieel”, aldus Peter Reniers.

Rotatiedrukkerij Nieuwsdruk Limburg drukt dagbladen en huis-aan-huisbladen voor heel Limburg. Daarnaast rollen er Brabantse en ook buitenlandse kranten dagelijks van de persen.

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!