Reactie gouverneur Bovens op troonsafstand Koningin Beatrix

MAASTRICHT – Nederland en Limburg hadden zich de afgelopen ruim 30 jaar geen betere Koningin kunnen wensen. Meteen geweldige inzet en groot enthousiasme heeft zij zich van een moeilijke taak gekweten. Voor de wijze waarop ze dat deed, zeker de laatste tijd met persoonlijk leed, past groot respect en veel, heel veel waardering.

Zij was vaak en graag te gast in onze provincie. Bij werkbezoeken, bij belangrijke, feestelijke en droeve gebeurtenissen en tijdens meerdere Koninginnedagen.

Als haar commissaris heb ik in de korte tijd dat ik dit ambt bekleed, haar veelvuldig in Limburg mogen begroeten. Vorig jaar bij 25 jaar TEFAF, bij de opening van de Floriade en bij het bezoek van de Turkse president. Maar ook daarvoor heb ik haar in meerdere functies mogen begroeten. Aan al die ontmoetingen bewaar ik mooie herinneringen, herinneringen aan een warme persoonlijkheid, oprecht geïnteresseerd in mensen en onze veelkleurige samenleving. Dat zij in haar oorspronkelijke titels ook die van Hertogin van Limburg voerde, onderschrijft de bijzondere band tussen het Koningshuis en onze Provincie.

Ook de Prins van Oranje is regelmatig te gast geweest in Limburg. De indruk die hij toen heeft gemaakt, sterkt mij in de verwachting dat hij als Koning Willem Alexander een waardig, betrokken en kundig opvolger van zijn moeder zal zijn.

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!