LANDGRAAF – Vannacht gaat de zomertijd weer in. Om 02.00 uur gaat de klok een uur vooruit en duurt de nacht dus een uurtje korter.
Sinds 2002 slaan alle landen in de Europese Unie op de laatste zondag van maart een uur over. Dat gebeurt in alle lidstaten op hetzelfde moment.
Wereldwijd verzetten in totaal ongeveer 70 landen twee keer per jaar de klok: sommige niet-EU-landen doen dat eerder of later dan eind maart.
Door de zomertijd blijft het ‘s avonds een uur langer licht. In de ochtend blijft het juist iets langer donker.
In 1977, 4 jaar na de oliecrisis van 1973, voerde Nederland de zomertijd definitief in. De maatregel moest energie besparen: doordat het ‘s avonds langer licht blijft, wordt er minder stroom gebruikt voor verlichting, was het idee. Tussen 1916 en 1945 was de zomertijd ook al van kracht.
De zomertijd duurt tot het laatste weekend van oktober. Dan begint de wintertijd en gaat de klok weer een uur terug.
Gerelateerde berichten:
- De zomertijd gaat weer in
- Vannacht gaat de wintertijd in!
- Toerit Oeslingerbaan vanavond en vannacht toch open
- Vannacht kans op zware windstoten
- Vanavond en vannacht kans op onweer, hagel en zware windstoten
- Vanavond en vannacht kans op zware onweersbuien
- Code oranje: morgen flinke sneeuwval; vanavond en vannacht lokale gladheid
- Vannacht kans op gladheid door sneeuwval
