MAASTRICHT – Het religieus museum in Vaals is op zaterdag 12 januari 2013 in Brunssum gestart met haar actie Red Jezus van de afvalhoop.
Regelmatig is een winkelcentrum of evenement bezocht om devotionalia in te zamelen. Dit heeft inmiddels geleid tot een grote verzameling, die een voorlopige plek heeft gekregen in een leegstaande kerk, waar gesorteerd, schoongemaakt en gerestaureerd gaat worden.
De actie wordt voor dit jaar (in 2014 gaat de actie verder) afgesloten met een negen dagen durende actie in het Glazen Huis in Wyck in Maastricht. In Het Glazen Huis, dat in het weekend gebruikt wordt door RTV Maastricht als ondersteuning van de actie Serious Request van Radio 3FM, zal van maandag tot en met donderdag vanaf 9 t/m 23 december een klein religieus museum ontstaan.
Het is inmiddels iedereen wel bekend dat veel huisdevotie, zoals Jezus aan het kruis, heiligbeelden, wijwaterbakjes, rozenkransen, religieuze schilderijen, bijbeltjes en missalen etc. uit de huiskamer verdwenen zijn met bestemming zolder, schuur of kelder. Om zo veel mogelijk van dit cultureel erfgoed te bewaren voor komende generaties is Museum Vaals deze grote inzamelactie gestart. Voor velen is dit een mooie bestemming voor hun huisdevotie.
Alles is welkom bij het Museum. De ingeleverde stukken die veel voor mensen betekend hebben en vaak nog steeds veel betekenen, zullen gebruikt worden bij het opzetten van een groot religieus museum.
Meer info: www.museumvaals.nl
Gerelateerde berichten:
- Museum Vaals showt blote Jezus aan de borst
- Museum Vaals geeft Jezus nieuwe Delfts blauwe jas
- Red de amfibieën en vissen in uw vijver van de verstikkingsdood
- Red Bull Crashed Ice in 2013 bij SnowWorld Landgraaf!
- Bouw Red Bull Crashed Ice track verloopt voorspoedig
- Hulp aan Valkenburgse ondernemers via ‘155-red-een-bedrijf’
- Sittard-Geleen sluit aan bij ‘155-red-een-bedrijf’
- Red Bull Zeepkistenrace komt weer naar Valkenburg