Buurtbewoners Holset bekommeren zich om vroedmeesterpad

HOLSET – In het dorpje Holset, bij Vaals (Limburg) komt op en rond het kerkhof de zeldzame, met uitsterven bedreigde vroedmeesterpad voor. De bewoners van het kerkdorpje zijn zeer betrokken bij het wel en wee van dit klein padje. Ze zijn ook trots op hun padje. Vooral het fluitende gekwaak in de zomer is een bekend verschijnsel. Het diertje maakt namelijk op zwoele zomeravonden een geluid als een helder klokje en is dan plaatselijk ook bekend als ’t Klukske.  

Om de pad meer leefruimte te geven, maken de bewoners van Holset een stapelmuur bij een door IKL-Limburg aangelegde poel een hoogstamfruitwei. Een andere stapelmuur wordt gemaakt in een ander leefgebied van de vroedmeesterpad, namelijk bij de pastorie. Voor een zonaanbidder als ‘t Klukske is dit een ideale warme tot zeer warme verstopplaats.

De klussers maken gebruik van restanten bouwmateriaal, zoals oude dakpannen, bakstenen en brokken klinkers. Daarmee wordt ook een deel van de verrommeling van het  landschap tegengegaan.

Gestapeld en opgeruimd wordt op zaterdagochtend, 22 maart tijdens NLDoet, de grootste vrijwilligersactie in Nederland van het Oranje Fonds.  Het werk vindt plaats van 10.00 tot 14.00 uur. Het fluitconcert begint in de warme zomeravonden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!