HEERLEN – De 10e dag van de leerplicht wordt dit jaar door het Bureau Voortijdig Schoolverlaten Parkstad Limburg op een creatieve manier ingevuld. Dit jaar zijn alle leerlingen van de bovenbouw uit het basisonderwijs uitgenodigd om een gedicht te maken over het onderwerp leerrecht. Kinderen van basisscholen hebben er met elkaar over gepraat dat naar schoolgaan niet alleen een plicht is, maar vooral een recht.
We hebben wel een leerplichtwet maar wij vinden dat ieder kind recht heeft op onderwijs.
Geen leerplicht maar leerrecht dus!
Uit alle ingezonden gedichten is nu een mooie gedichtenbundel samengesteld. De gedichtenbundel zal tijdens de Dag van de Leerplicht door wethouder Riet de Wit aan de kinderen worden uitgereikt. Het kindercollege van Heerlen zal de bundel namens alle kinderen in ontvangst nemen. Dit jaar wordt voor de 10e maal ‘de Dag van de Leerplicht’ gehouden.
Bureau Voortijdig Schoolverlaten Parkstad Limburg besteedt hier traditioneel uitgebreid aandacht aan.
De uitreiking van de bundel zal plaats vinden tijdens een heus gedichtengala in het Cultuurhuis in Heerlen op donderdag 20 maart 2014 om 16.30 uur.
Gerelateerde berichten:
- Recht op second opinion bij bedrijfsarts
- 100 jaar technisch onderwijs in Heerlen
- Onderwijs Parkstad shopt cultuur in Continium
- Onderwijs Parkstad shopt cultuur in Continium
- LWV start met Database Onderwijs-Bedrijfsleven
- Doek valt definitief voor Alberts Onderwijs
- Sittard-Geleen onderzoekt onderwijs-en sportvoorzieningen kleine kernen
- Regio Venlo pleit voor Duits in het onderwijs
