VAALS – Uit onderzoek van landschapsarchitectenbureau MTD blijkt dat op het Drielandenpunt bij Vaals het verkeerde hoogste punt van Nederland wordt aangegeven.
Het èchte hoogste punt ligt volgens de Digitale Hoogtekaart van Nederland zo’n zestig meter ten zuiden van de plaats die nu is gemarkeerd. Hoe deze fout jaren geleden is ontstaan, is niet bekend.
Ook de twee palen die het dichtbijgelegen Drielandenpunt markeren, moeten dertig meter worden verplaatst. Met behulp van oude ansichtkaarten en documenten wordt het nieuwe Drielandenpunt ingericht.
Het landschapsarchitectenbureau onderzocht het Drielandenpunt voor een toekomstige herinrichting. Men wil van het Drielandenpunt een meer parkachtige omgeving maken. Ook moet de Vaalserberg beter bereikbaar worden vanuit België en Duitsland.
Gerelateerde berichten:
- Hoogste punt Leisure-Dome Kerkrade bereikt
- Poppodium Volt bereikt hoogste punt
- Hoogste punt A2-tunnel bereikt
- Hoogste punt bouw Museumplein bereikt
- Nederlanders gebruiken zonnebrandmiddel totaal verkeerd
- Mooiste weg van Nederland ligt in Limburg
- Roedeloper: ‘Lichaam Tanja Groen ligt bij fiets’
- Natuur ligt anderhalve maand voor op schema

1 gedachte over “Markering hoogste punt van Nederland ligt verkeerd”
Dat is toch al jaren bekend…? Praktisch gezien was voor de huidige plek gekozen naar m’weten.