LANDGRAAF – De zware buien die zaterdag rond de middag over Limburg trokken, hebben relatief weinig overlast veroorzaakt. Volgens woordvoerders van de hulpdiensten bleef de schade beperkt.
Door een gekantelde caravan op de A73 bij Horst ontstond een file van vele kilometers, in zuidelijke richting.
Blikseminslagen in Parkstad
Op een aantal plaatsen in Parkstad sloeg de bliksem in. In Heerlen werd een gat in het dak van een flatgebouw aan de Horatiusstraat geslagen. Het wordt zo snel mogelijk gedicht. In Landgraaf sloeg de bliksem in een schoorsteen van een voormalige apotheek, die naar beneden viel. Niemand werd door de stenen geraakt.
In Hoensbroek werd een gevel door blikseminslag beschadigd. Vanuit de gemeenten Maastricht, Sittard-Geleen en Nuth werden omgevallen bomen gemeld. In Eijsden ging een kindermarkt niet door vanwege het noodweer.
Hevige hagelbuien in Noord- en Midden-Limburg
In Noord- en Midden-Limburg viel in korte tijd veel water en ook waren hier en daar hevige hagelbuien. In Blerick stortte het dak in van een loods aan de Venrayseweg en in Wessem viel een boom op een caravan.
De brandweer kreeg een beperkt aantal meldingen van wateroverlast. De hulpdiensten waren voorbereid op grote problemen, maar dat viel gelukkig erg mee, aldus een woordvoerder.
De diensten houden zich klaar voor een eventuele nieuwe opschaling, want in de nacht van zaterdag op zondag is er opnieuw kans op noodweer.
Gerelateerde berichten:
- Noord- en Midden-Limburg door noodweer getroffen
- Veel overlast door noodweer in Zuid-Limburg
- Limburg opnieuw getroffen door noodweer
- Grote schade aan bessenoogst in Noord-Limburg door spreeuwen
- Noodweer treft Belgisch-Limburg
- Stichting Calamiteitenfonds Mijn(water)schade Limburg
- Kort noodweer leidt niet tot problemen
- Rowwen Hèze zwaar gedupeerd na noodweer op festival