LANDGRAAF – Vuurwerk afsteken hoort bij Oud en Nieuw. Vuurwerk is mooi, spannend en vrolijk. Maar vuurwerk kan ook overlast geven – of erger.
Vuurwerk
Elk jaar lopen mensen verwondingen op. In de meeste gevallen zijn de slachtoffers omstanders, mensen die stonden toe te kijken en door het vuurwerk werden verrast.
Laat u niet verrassen. Ga verstandig om met vuurwerk en hou altijd voldoende afstand.
Een aantal tips:
1. Houd voldoende afstand, ook van andere mensen die vuurwerk afsteken
2. Steek vuurpijlen af uit een verzwaarde fles of PVC-buis die stevig in de grond staat
3. Zet siervuurwerk altijd stabiel en stevig neer en zorg voor een vlakke ondergrond
4. Let op de windrichting.
Kinderen lopen extra risico. Zij zijn zich vaak nauwelijks bewust van de gevaren. Let daarom extra op kinderen tijdens het afsteken van vuurwerk.
Wanneer mag ik vuurwerk kopen en afsteken?
Vuurwerk kopen mag op de laatste drie dagen van het jaar, dus vrijdag 28 december, zaterdag 29 december en maandag 31 december 2012 (zondag mag geen vuurwerk worden verkocht). Afsteken mag vanaf 10.00 uur ’s ochtends op oudejaarsdag tot 02.00 uur ’s nachts op nieuwjaarsdag. Buiten deze tijden is het afsteken van vuurwerk niet toegestaan.
Laat geen troep achter
Vuurwerk afsteken is leuk maar geeft ook veel troep. Vuurwerkresten, soms met gevaarlijk korte lontjes, verpakkingen en lege flessen zijn niet te voorkomen. Maar opruimen kan wel. Pak daarom even de bezem en veeg de straat schoon. Een kleine moeite!
Gerelateerde berichten:
- Zangeres ‘Annie Hou Jij M’n Tassie Even Vast’ overleden
- Campagne Hou je aan de snelheidslimiet van start
- Campagne ‘Hou je aan de snelheidslimiet’ van start
- Hou je aandacht op de weg
- Campagne ‘Hou je aan de snelheidslimiet’ van start
- Spitsmijders A2 houden goed reisgedrag vast
- Campagne ‘Hou je aan de snelheidslimiet’ van start gegaan
- Campagne ‘Hou je aan de snelheidslimiet’ maandag van start
