Werkzaamheden MFA Arcen van start

ARCEN – Medio november vinden de eerste voorbereidende werkzaamheden voor de toekomstige MFA De Schans in Arcen plaats. De ontgrondingsvergunning voor het perceel tussen de kern Arcen en tennispark ‘De Brandemolen’ is verleend door de Provincie. De vergunning maakt de start van deze voorbereidingen mogelijk. Na de ontgronding kan de daadwerkelijke bouw van start gaan. Dit is naar verwachting nog voor het einde van het jaar.

Lopende procedures
Bezwaarmakers hebben eerder beroep ingediend tegen de omgevingsvergunning. Deze zijn door de rechtbank niet ontvankelijk of ongegrond verklaard. Wethouder Testroote (Wijkgericht Werken) is blij aan de slag te kunnen gaan in Arcen: “De bouw van de MFA heeft inmiddels lang genoeg op zich laten wachten en de toekomstige gebruikers zijn toe aan een nieuwe locatie. We doen er vanuit de gemeente alles aan om MFA De Schans zo snel mogelijk te realiseren. Tegen de watervergunning en de omgevingsvergunning is echter wel hoger beroep ingesteld en we hopen dat de rechtbank ook daarbij in het voordeel van de MFA zal beslissen.”

Planning
Afhankelijk van eventuele procedures kan de MFA medio 2015 klaar zijn voor gebruik. In de tussentijd worden gebruikers en partners betrokken bij de uitwerking van de inrichting van de MFA. Ook wordt de komende maanden het stichtingsbestuur samengesteld. Deze stichting krijgt tot taak om het beheer en de exploitatie van de nieuwe accommodaties in Arcen en Velden in goede banen te leiden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!