SITTARD – Wethouder Els Meewis-Stans heeft gisteren het officiële startsein gegeven voor de renovatie van het Sittardse stadspark. Het eerste onderdeel dat opgeknapt wordt is de eendenvijver en het pinetum, die liggen aan de noordzijde van het monumentale park.
Het Stadspark in Sittard, oorspronkelijk een ontwerp van architect Tersteegh, is bijna honderd jaar oud. In 2013 heeft buro Sant een renovatie-plan gemaakt, waarvan nu de eerste fase wordt uitgevoerd. ,,Het streven is om in 2020, als het park precies honderd jaar bestaat, het gehele park gerestaureerd te hebben,” zei wethouder Els Meewis-Stans (openbare ruimte) bij de start, gisteren. ,,Op dit moment hebben we daar helaas nog niet genoeg geld voor. Maar voor de eendenvijver, de naaldbomentuin en omgeving hebben we wel geld en daarom beginnen we daar nu.”
Voor dit deel van de renovatie is 7 ton beschikbaar. Hiervan komt 200.000 euro van de provincie. Gedeputeerde Noël Lebens: ,,De Provincie Limburg vindt het belangrijk dat monumenten en monumentaal groen behouden blijven voor Limburg. Goed onderhouden monumentaal groen komt ten goede aan de leefbaarheid en kwaliteit van de leefomgeving. Met deze subsidie zorgen we ervoor dat het monumentale stadspark een aantrekkelijke plek is voor inwoners van Sittard-Geleen om te vertoeven.”
De werkzaamheden aan de eendenvijver bestaan onder meer uit het opnieuw metselen van de randen van de vijver, de banken en de trappen. Ook worden de paden opnieuw geasfalteerd, plantvakken opnieuw ingericht en (in het najaar) nieuwe bomen geplant. De opening van dit deel van het park is gepland in het voorjaar van 2015.
Dan zal ook de visvijver aan de zuidzijde van het park opgeknapt worden, inclusief het verbeteren van de paden rondom deze vijver. Dat gebeurt in combinatie met de tweede fase van het rioolproject Vijverweg.
Foto: Wethouder Els Meewis en Ben Kusmic, de voorzitter van het buurtplatform Leyenbroek/Kollenberg, onthullen het bord waarop de renovatie van het Stadspark Sittard wordt aangekondigd. Foto Peter Bastings.
Gerelateerde berichten:
- Renovatie Zuidhof in Geleen gestart
- Beheer oude muren stadspark de Karthuis
- Start voorbereidende werkzaamheden Stadspark Kerkrade
- Speel- en ligweide vernieuwde Stadspark Kerkrade verboden voor honden
- Officiële start renovatie Mosaqua
- Renovatie Mosaqua Gulpen in volle gang
- Renovatie Botanische Tuin Kerkrade
- Fletcher Hotel-Restaurant Rooland heropend na grootschalige renovatie
