Limburg staat tweede op de toerismeranglijst van het ING Economisch Bureau. Zeeland heeft de toppositie en Gelderland bezet de derde plaats.
Tussen mei 2010 en mei 2011 besteedden toeristen circa 3,4 miljard euro in Limburg (circa 10 procent van bruto regionaal product). In 2011 compenseerde de groei van het aantal vakanties de teruglopende bestedingen van vakantiegangers in Limburg.
In 2012 zal dit waarschijnlijk niet lukken en maakt ook in Limburg de toeristische sector een pas op de plaats.
De provincie trekt relatief veel vakantiegangers uit Nederland. Maar liefst 80 procent van alle overnachtingen in logiesaccommodaties werd in 2011 gerealiseerd door Nederlandse gasten, tegenover ruim 65 procent in de rest van Nederland.
Dagtochten worden wel door veel buitenlandse gasten gemaakt, name uit Duitsland. Zo werd vorig jaar ruim 29 procent van alle dagtochten van Duitsers in Nederland in Limburg ondernomen.
Winkelen in bijvoorbeeld het Retailpark in Roermond of op de Woonboulevard in Heerlen is erg trek. Zo is dit aandeel Duitse bezoekers bij het Retailpark en de Designer Outlet respectievelijk 15 en 46 procent.
De Floriade in Venlo, die naar verwachting circa twee miljoen bezoekers uit binnen- en buitenland aantrekt, zal het positieve effect van het toerisme vergroten.
Ter vergelijking: in de periode mei 2010-mei 2011 bezochten volgens de Toeristische Trendrapportage ruim 7 miljoen Nederlanders een evenement in Limburg.
Bron: www.kvk.nl/limburg
Gerelateerde berichten:
- 2015 uitstekend jaar voor toerisme in Belgisch-Limburg
- Limburg beschikt over aantal troeven als bestemming voor zakelijk toerisme
- Toerisme Parkstad Limburg genomineerd voor prestigieuze prijs
- Nationale Toerisme Top dit jaar in Limburg
- Volop kansen voor toerisme bij sportevenementen
- Duurzame Toerisme Award voor De Meinweg
- Landschap belangrijke peiler voor Limburgs toerisme
- Groeiende markt duurzaam toerisme biedt kansen
