Meteo Consult waarschuwt voor kortstondig noodweer maandagochtend

WAGENINGEN – Vandaag (zondag) komt een actieve depressie boven de Golf van Biskaje tot ontwikkeling, die naar verwachting maandagochtend via ons land naar Duitsland gaat trekken. Hoewel dat al gedurende de eerste ochtendhelft gebeurt, verwacht Meteo Consult toch in delen van het land een kortdurend, maar hevig noodweer, dat hinder en overlast, maar misschien zelfs schade zal gaan aanrichten.

Komende nacht klaart het aanvankelijk op, maar op de nadering van de storing gaat de wind geleidelijk draaien naar oost tot zuidoost. In de nanacht neemt de bewolking vanuit het zuiden toe, waarna de eerste buien rond zes uur in het uiterste zuiden van het land arriveren. Wellicht gaan ze in een of meerder lijnen over het land koersen, waarbij de buien door rolwolken of buienkragen vooraf kunnen worden gegaan. De buien trekken zeer snel. Al voor 8 uur wordt Midden-Nederland aangedaan en rond 10 uur zullen ze het noordoosten van ons land al verlaten.

Vooral in de oostelijke helft van het land kan het tot (flink) onweer komen en vrijwel overal leveren de buien zware windstoten op, tot rond 80 km per uur. Het is niet ondenkbaar (al blijft die kans klein, natuurlijk), dat zich aan de zuidoostkant van deze buiencomplexen windhozen weten te ontwikkelen. Het zal korte tijd zeer hard kunnen regenen, waarbij er in tien tot vijftien minuten evenveel (10-15 mm) neerslag kan vallen.

Die vele neerslag in korte tijd kan aquaplaning op de wegen veroorzaken, waardoor de ochtendspits danig gehinderd wordt, ook al lijken de heftigste omstandigheden niet de Randstad te treffen, maar meer het midden en oosten van het land. Na passage van deze zware buien, regent het nog wat door, maar de middag verloopt droog, met ook opklaringen.

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!