HEERLEN – Op 28 december 2018 heeft het Nederlands Mijnmuseum haar 10.000ste bezoeker van 2018 verwelkomd. Dit is mede behaald dankzij de grote belangstelling van scholen en speciale evenementen.
Zo zijn er een aantal filmavonden gehouden, de avond over ‘Veranderend Landschap’ in het kader van het Europees Jaar van het Cultureel Erfgoed, een lezing door Maurice Hermans tijdens de Maand van de Geschiedenis en de Open Depotdag wegens de archeologiedagen. Ook de opening van de wisseltentoonstelling ‘Van oliepitje tot petlamp’ gecreëerd met het gewonnen bedrag van de Willem Wolff Prijs en de tentoonstelling van Europese mijnlampen tijdens de Open Monumentendag trok dit jaar veel belangstellenden.
In 2019 staan weer diverse bijzondere evenementen gepland waarmee wij zoveel mogelijk geïnteresseerden hopen te bereiken. Zo wordt op 5 januari 2019 de tentoonstelling ‘Mijnwerkers & de Vroedvrouwenschool’ geopend. Houd hiervoor onze website en sociale media in de gaten.
Gerelateerde berichten:
- Groen licht voor uitbreiding Nederlands Mijnmuseum
- Musea op Museumplein te Kerkrade ontvangen in 2018 ruim 133.000 bezoekers
- Kermis Weert trekt tussen de 800.000 en 900.000 bezoekers
- 7.000.000 bezoekers voor GaiaZOO!
- Beleef! in MECC Maastricht trok ruim 19,000 bezoekers
- Mosaqua telt 10.000 bezoekers meer in 2013
- Bezoekers Holland Casino Valkenburg doneren 10.000 euro aan Ronald McDonald Huizen
- Knaltibal Festival in Heerlen groeit naar 10.000 bezoekers