Akkoord voor archeologische beleidskaart Heerlen

HEERLEN – De gemeenteraad van Heerlen heeft unaniem de ‘archeologische verwachtings- en beleidskaart Heerlen’ vastgesteld. Bij nog te produceren bestemmingsplannen kan deze beleidskaart worden gebruikt als toetsingskader voor omgevingsvergunningen.

Op de nieuwe kaart is aangegeven waar in het verleden al een archeologisch onderzoek is uitgevoerd. In het model is ook een zogenaamd archeologisch verwachtingenmodel opgenomen. Hierin staan de meest waarschijnlijke vindplaatsen van (pre-)historische samenlevingen in onze stad. Aan deze vindplaatsen zijn categorieën verbonden die aangeven in welke mate archeologisch onderzoek moet worden uitgevoerd.

De belangrijkste categorie zijn de beschermde Rijksmonumenten. Voor werkzaamheden in deze gebieden moet altijd een vergunning worden aangevraagd volgens de Monumentenwet. In de middelste categorieën is er een hoge en middelhoge verwachting op archeologische vondsten in een gebied en geldt alleen een onderzoeksplicht voor de grotere projecten. In de laagste categorie geldt geen onderzoeksplicht.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!