LANDGRAAF – Nederlanders brengen fors minder tijd door in winkels en op recreatieplekken in tijden van corona. Opvallend is dat Limburg de grootste daling laat zien in bezoekersaantallen in winkels en recreatieplekken (-54 procent). Andere provincies zoals Noord-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Groningen dalen ook sterker dan gemiddeld.
Ze bezoeken juist meer parken, blijkt uit recent onderzoek van Google. Via de locatievoorzieningen in Google Maps kan het bedrijf traceren hoe mensen zich bewegen door het land. Google heeft onderzocht in hoeverre mensen in deze tijd nog winkels, recreatieplekken en parken bezoeken.
Nederlandse parken worden veel bezocht
Google heeft de actuele bezoekersaantallen vergeleken met de aantallen tussen 3 januari en 6 februari. Op zaterdag 11 april is te zien dat bezoek aan winkels en recreatieplekken met 46 procent is gedaald. Parken worden juist meer bezocht (+33 procent).
Bron: NBTC
Gerelateerde berichten:
- SCHUNCK* museum zet stijgende lijn in bezoekersaantallen voort
- Prima bezoekersaantallen buitenbaden Mosaqua
- Daling vacatures zet door
- Daling emissies in 2012
- Woningen en winkels Maastricht ontruimd na gaslek
- 22 Limburgse winkels in finale ‘Gezelligste Winkel van Nederland’
- Winkels Polare tijdelijk dicht
- Winkels in Maastricht dicht op Tweede Kerstdag

