Extra drukte op de weg door hemelvaartweekend

De avondspits van woensdag 16 mei verloopt een stuk drukker dan normaal. Vanwege Hemelvaart beginnen veel mensen die dag aan een extra lang weekend. Dat zal op de wegen goed te merken zijn. Rond 17.00 uur staat er waarschijnlijk zo’n 300 kilometer file in plaats van de 180 kilometer op een normale woensdag.

De ANWB verwacht dat 1 miljoen mensen er tijdens het hemelvaartweekend op uit trekken. Ongeveer 600.000 vakantiegangers blijven in eigen land. Populaire buitenlandse bestemmingen zijn Duitsland, België en Frankrijk.

De vakantiedrukte zal vooral te merken zijn op de onderstaande wegen:
– A1 Amsterdam – Hengelo
– A12 Den Haag – Arnhem
– A28 Utrecht – Zwolle.
– Knelpunten op de A50 zijn Arnhem en Nijmegen.
– De wegen naar de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden (de N57, N59 en de A58)

Op Hemelvaartsdag, donderdag 17 mei, zijn er veel dagjesmensen onderweg naar recreatiegebieden en pretparken. Vooral tussen 10.00 en 16.00 uur  is er kans op files.

Buitenland
Ook in het buitenland wordt het druk op de weg. In België staan  woensdagmiddag en donderdag files naar de kust, onder andere op de E40 Brussel – Oostende. In Frankrijk is het druk op de wegen vanuit Parijs naar het westen en zuiden. In Duitsland loopt het woensdagmiddag vast rond Hamburg en richting Noord- en Oostzeekust. In het midden en zuiden staan files rond Frankfurt, Neurenberg en München. Op zondag 20 mei gaan de meeste mensen weer terug met in de loop van de middag en avond opnieuw een grote kans op files.

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!