WEERT – De werkzaamheden voor de vorming van een nieuw college in Weert zijn afgerond. De partijen Weert Lokaal, SP en VVD presenteren maandagmiddag 5 mei een coalitieprogramma waarin de prioriteiten staan waaraan het college de komende vier jaar voortvarend wil werken.
De namen van de beoogde wethouders en hun speerpunten zijn nu al bekend: Geert Gabriëls (Weert Lokaal) krijgt als hoofdtaak Cultuur, Welzijn en Onderwijs, Harrie Litjens (Weert Lokaal) Participatie En Financiën, Frans van Eersel (VVD) Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken en Paul Sterk (SP) Zorg en WMO. De portefeuilleverdeling wordt nog nader vorm gegeven en moet officieel worden vastgesteld door het nieuwe college van B&W.
In een speciaal belegde raadsvergadering van donderdag 8 mei 2014 worden de beoogde wethouders voorgedragen en officieel geïnstalleerd. Ook wordt het coalitieprogramma gepresenteerd aan de nieuwe raad. Eveneens vindt dan de installatie plaats van drie nieuwe raadsleden: Carla Jacobs en René Verheggen van Weert Lokaal (omdat Geert Gabriels en Harrie Litjens de raad verlaten om in het college plaats te kunnen nemen) en Tessa Geelen van het CDA (was afwezig bij de vorige raadsvergadering).
Gerelateerde berichten:
- College Maastricht wil permanente koopzondag
- Leerlingen Dendron College maakten filmpje over gevaren alcohol
- College Sittard wil 1 miljoen beschikbaar stellen voor sportvelden
- College Sittard-Geleen wil Oud Limburgs Schuttersfeest steunen
- College van B&W definitief akkoord met plannen buitenbad Blerick
- Leerlingen Emma College in finale Buma Music Academy
- College Venlo houdt vast aan standpunt Taurus
- Studenten en leerlingen CITAVERDE College Roermond MBO & VMBO ‘proeven’ aan duurzame en gezonde voeding
