Stadhuis Weert bouwkundig opgeleverd

WEERT – Het nieuwe stadhuis van Weert is op 19 december bouwkundig opgeleverd. Op 6 januari start de inrichting van het gebouw. De ingebruikname van het nieuwe stadhuis is waarschijnlijk in april. De officiële opening en open dagen vinden in juni plaats. Het nieuwe stadhuis is gebouwd binnen het door de gemeenteraad beschikbaar gestelde bedrag van 27 miljoen euro. De planning is de raad in februari de financiële afrekening voor te leggen.

De grote hal van het nieuwe stadhuis biedt ruimte aan alle burgerfuncties en een vergadercentrum. Op de eerste verdieping hangt de raadzaal boven de Wilhelminasingel met aangrenzend de bestuurslaag met vergader- en horeca faciliteiten. De werkvloeren op de hogere verdiepingen zijn flexibel indeelbaar en hebben vergader- en overlegfaciliteiten. Een atrium zorgt voor daglicht in de kern van het gebouw.

Licht, open en flexibel interieur
De eerste maanden van 2014 staan in het teken van de afronding van het interieur van het stadhuis. Medewerkers van de gemeente Weert gaan werken in een licht, open en flexibel gebouw. Het werkplekconcept gaat uit van verschillende plekken voor verschillende activiteiten. Om alvast kennis te maken en te wennen aan deze totaal andere werkomgeving geeft Inbo in de tweede helft van januari rondleidingen en uitleg over de nieuwe werkomgeving aan de medewerkers van de gemeente Weert.

Openbare ruimte
Het nieuwe stadhuis en de eveneens door Inbo ontworpen omliggende openbare ruimte sluiten aan de binnenstad van Weert. Samen met een nog te bouwen appartementengebouw en grondgebonden woningen vormt het een geheel op een gezamenlijke ondergrondse parkeergarage.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!