KERKRADE – Naast de 14 appartementen die in Bleijerheide door HEEMWonen worden verhuurd aan studenten uit Aken, zal nu ook in hartje centrum Kerkrade door Impact Vastgoed bv 80 studentenkamers gerealiseerd worden ten behoeve van deze studentengroep.
Studentenwoningen centrum Akense studenten Aan de oproep vanuit de stad Aken aan haar Nederlandse buurgemeenten om vanwege een tekort aan studentenkamers huisvesting te bieden aan studenten van de RWTH en de Fachhochschule wordt door verschillende partijen in de gemeente Kerkrade succesvol gehoor gegeven. In opdracht van de Parkstadgemeenten coördineert Stadsregio Parkstad Limburg de woonruimte lobby. Dit heeft in Kerkrade een mooi resultaat opgeleverd. In een complex aan de Jonkerbergstraat in de wijk Bleijerheide heeft woningcorporatie HEEMWonen, in samenwerking met de Provincie Limburg, 44 Akense studenten ondergebracht in 14 appartementen. Maar hier blijft het niet bij. Met verschillende partijen is in de gemeenten Heerlen en Kerkrade gekeken naar nieuwe mogelijkheden om bestaande gebouwen te kunnen ombouwen naar studentenhuisvesting. En ook dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Impact Vastgoed bv uit Rotterdam zal dit jaar het pand aan de Kloosterraderstraat 25 renoveren waardoor 80 Akense studenten in hartje centrum van Kerkrade kunnen wonen.
"Wij zijn blij dat onze lobby voor studentenhuisvesting in Heerlen en Kerkrade zijn vruchten lijkt af te werpen en we hiermee ook een impuls kunnen geven aan winkels, horeca en levendigheid in het centrum," aldus Tim Weijers (voorzitter bestuurscommissie Wonen & Herstructurering Parkstad Limburg en tevens wethouder volkshuisvesting in Kerkrade).
Het huisvesten van deze 80 studenten ondersteunt de ambities van het Centrumplan Kerkrade om uit te groeien tot een veelzijdig stadshart met een interessante mix aan kennis, cultuur en voorzieningen. Impact Vastgoed bv uit Rotterdam zal begin maart gaan starten met de renovatie van het voormalige gebouw van de Algemene Inspectiedienst aan de Kloosterraderstraat 25 in Kerkrade om woonruimte te bieden aan 80 studenten. Deze ontwikkeling is een voorbeeld van duurzaam ruimtegebruik, waarbij verantwoord ingezet wordt op nieuwe functies in bestaande bebouwing. De kamers zullen ruim 20 m2 groot zijn. Naar verwachting is de renovatie eind augustus 2015 klaar, zodat de studenten ruim voor aanvang van het wintersemester hun intrek kunnen nemen in hun nieuwe woonplaats.
Bron: Kerkrade.nl
Gerelateerde berichten:
- Alle Akense musea gratis toegankelijk op 30 december
- Studenten op zoek naar pop up’s voor Serious Request Heerlen
- Succesvol 2012 voor GaiaZOO
- Succesvol 2014 voor GaiaZOO
- Buitenlandse studenten brengen exportrelatie met Limburg in kaart
- Venlo start reality TV over studenten
- Studenten onwel door koolmonoxidelek
- De butlers: serie volgt studenten internationale butleropleiding in Limburg

