Verjongingsmiddel voor asfalt

LANDGRAAF – Rijkswaterstaat heeft samen met de TU Delft en TNO middelen ontwikkeld waarmee de levensduur van asfalt twee à drie jaar kan worden verlengd. Behandeling van het asfalt met de middelen helpt ook om vorstschade te voorkomen.

Het is al op kleine stukken asfalt getest en onderzocht. Daaruit blijkt dat de middelen microscheurtjes herstellen en het bitumen verjongen.

Om de effecten op langere termijn te onderzoeken worden dit jaar zes proefvakken aangelegd van zo’n vijfeneenhalve kilometer lengte. Dat gebeurt of is al gebeurd op de A6, A15, A30, A67 en de A73. Het effect van de middelen op het zoab wordt drie jaar lang onderzocht.

Milieuvriendelijk
“De verjongingscrème voor asfalt is een mooie innovatie om kosten op onderhoud te besparen. Bovendien levert dit minder verkeershinder op en is het een milieuvriendelijker manier van wegbeheer”, zegt minister Schultz van Haegen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!