Historische stoomlocomotief keert terug naar Limburg

LIMBURG – In 2015, “het jaar van de Mijn” zal stoomlocomotief ON-14 terugkeren naar Limburgse bodem. Deze in 1924 door La Meuse te Luik gebouwde stoomlocomotief heeft tot medio 1965 dienst gedaan bij de Oranje Nassau mijn 2 te Schaesberg (Landgraaf), waarna ze verhuisde naar de Oranje Nassau mijn 1 te Heerlen. Hier deed ze tot 1971 dienst.

De Stichting tot behoud van Mijnlocomotieven kan de ON-14 in bruikleen verkrijgen van de SGB, op voorwaarden dat zij de cosmetische revisie mede financiert, hiertoe worden vanaf vandaag fondsen voor verworven.

Locomotief ON-14 zal gedurende het jaar 2015 voor statische expositie beschikbaar zijn. Het komt in de museale spoorwereld zelden voor dat een collectiestuk voor een heel jaar belangeloos in bruikleen wordt afgestaan.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!