OSPEL – Zondag 26 mei, tijdens de Dag van het Nationaal Park, opende Jan Tindermans voorzitter van het Overlegorgaan van Nationaal Park De Groote Peel de nieuwe aantrekkelijke fietsroute: ‘Heerlijk fietsen door de Peelstreek’. Deze unieke route (55 km) verbindt alle gastheren en bezoekerscentra met elkaar en laat je de mooiste plekken zien van het Peelgebied. ‘Heerlijk fietsen door de Peelstreek’ is de eerste fietsroute van Nationaal Park De Groote Peel. De fietsroute is verkrijgbaar – zolang de voorraad strekt – bij bezoekerscentrum De Pelen en vanaf 15 juni bij de gastheren en bezoekerscentra van Nationaal Park De Groote Peel.
Eindelijk fietsen door de Peelregio!
Na de officiële opening werd de fietsroute door de leden van het Overlegorgaan letterlijk afgetrapt. In tweetallen stapte zij op de tandem en fietsten het eerste stukje van de route. Vervolgens werden de eerste fietsroutes uitgedeeld aan de bezoekers van de Dag van het Nationaal Park. Bij de bezoekers was er veel behoefte aan een fietsroute door het Peelgebied. Zij reageerde dan ook enthousiast toen de routes werden uitgedeeld: “Nu kunnen we eindelijk fietsen door de Peelregio!”
Dag van het Nationaal Park
Naast de officiële opening van de fietsroute organiseerde Nationaal Park De Groote Peel op 26 mei diverse activiteiten. De streekmarkt bij het bezoekerscentrum liet bezoekers kennismaken met verschillende regionale producten. Ook organiseerde een aantal gastheren, bezoekerscentra en lokale ondernemers langs de fietsroutes exclusieve activiteiten, zoals speciale wandelingen, tentoonstellingen en lekkernijen zoals streekpannenkoeken gebakken op houtvuur. Ondanks het sombere weer zorgde de activiteiten voor een sfeervolle en gezellige middag!
Nationaal Park De Groote Peel
De Groote Peel is het kleinste nationaal park van Nederland, maar daardoor niet minder bijzonder! Het park staat vooral bekend als een vogelrijk natuurgebied. Ook libellen komen er veel voor. Het hele jaar door zijn er verschillende activiteiten te beleven voor jong en oud. Kijk voor het activiteitenoverzicht op www.np-degrootepeel.nl.
Natuurlijk kun je De Groote Peel ook op eigen houtje te ontdekken. Via wandelroutes, de knuppelbruggen, de uitzichtvlonder en uitkijktoren kun je het gebied goed ervaren. Alle activiteiten starten bij het Buitencentrum De Pelen van Staatsbosbeheer.
Het Buitencentrum is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur en telefonisch bereikbaar op: 0495 – 641 497
Gerelateerde berichten:
- Werkzaamheden Maastrichterlaan in Vaals kunnen doorgaan
- VN-onderzoeker vindt Sinterklaasfeest niet meer kunnen
- Van Rijn: Eenzaamheid kunnen we samen aanpakken
- Fietsers kunnen nu nóg meer genieten van het 5-sterrenlandschap
- Vleermuizen in de Koelebosch-groeve kunnen weer geteld worden
- 2000 kilometer fietsen voor Spieren voor Spieren
- Limburgers fietsen het minst
- Snel, veilig en gezond fietsen