Roermondse kunstenaar Luc Peters genomineerd voor titel Kunstenaar van het Jaar 2027

Kunstenaar van het Jaar

ROERMOND – De Roermondse beeldhouwer Luc Peters behoort dit jaar tot de negentig genomineerden voor de prestigieuze verkiezing Kunstenaar van het Jaar 2027. Daarmee staat hij tussen een gezelschap van gevestigde namen uit de Nederlandse hedendaagse kunstwereld. De nominatie is toegekend door een panel van ongeveer negentig kunstprofessionals, waaronder museumdirecteuren, kunsthistorici, conservatoren, kunstcritici en verzamelaars.

De verkiezing geldt als de grootste en oudste publieksverkiezing voor beeldende kunst in Nederland. Jaarlijks worden honderden kunstenaars voorgedragen, waarna de negentig meest genoemde kunstenaars een nominatie ontvangen. Vervolgens bepalen zowel het publiek als een vakjury in meerdere stemrondes wie uiteindelijk de titel in de wacht sleept.

Luc Peters (1950) staat bekend om zijn karakteristieke sculpturen, waarin klassieke beeldhouwkunst wordt gecombineerd met gevonden voorwerpen, fossielen, steen, beton en andere gerecyclede materialen. Zijn werk beweegt zich tussen archeologie en hedendaagse kunst en kenmerkt zich door een rauwe, tijdloze uitstraling. Peters studeerde aan de kunstacademies van Maastricht en Tilburg en exposeert zijn werk zowel in binnen- als buitenland.

De kunstenaar uit Roermond geniet de laatste jaren steeds meer internationale belangstelling. Zijn sculpturen zijn onder meer te zien in galeries in Nederland, België en Italië. Zelf omschrijft hij zijn werkwijze als een zoektocht naar nieuw leven voor materialen met een geschiedenis, waarbij oude en moderne elementen samenkomen in één kunstwerk.

De verkiezing Kunstenaar van het Jaar bestaat uit vier rondes, waarvan twee publieksrondes en twee juryrondes. Tijdens de eerste stemperiode kan het publiek stemmen op de genomineerde kunstenaars. De uiteindelijke uitslag wordt later dit jaar bekendgemaakt tijdens de Nationale Kunstweek.

Publieksronde Kunstenaar van het Jaar 2027

Tijdens de eerste publieksronde van de verkiezing, die van 1 juli tot 15 september duurt, kan iedereen stemmen op de dit jaar genomineerde beeldend kunstenaars en zelf een kunstenaar voordragen. Stemmen kan via de website www.kunstenaarvanhetjaar.nl. Daar zijn ook afbeeldingen van werken en een toelichting van alle genomineerde kunstenaars te zien.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!