Tijdelijke stop inname Maaswater voor drinkwaterproductie

LANDGRAAF – Het Maaswater voldoet momenteel niet aan de kwaliteitseisen om er drinkwater van te maken. Daarom zijn drinkwaterproducenten die innemen uit de Maas – WML, Evides Waterbedrijf en Dunea – gestopt met de inname van Maaswater voor drinkwaterproductie. Dit is het gevolg van het tijdelijk niet goed werken van de afvalwaterzuiveringsinstallatie (IAZI) op het Chemelotterrein.

De IAZI loost op de afgetakte Ur die uitmondt in de Maas. Momenteel worden ‘pyrazolen’ gemeten in het oppervlaktewater. Sitech heeft een plan van aanpak gepresenteerd om het probleem binnen een week op te lossen.

Lozing pyrazolen
Pyrazolen ontstaan bij de productie van acrylonitril door de ACN-fabriek van Acrylonitril BV. Vanaf de afvalwaterzuiveringsinstallatie (IAZI) wordt deze stof via de zijtak van de Ur op de Maas geloosd. Deze lozing is momenteel hoger dan volgens de drinkwaternorm is toegestaan. Normaal worden pyrazolen biologisch afgebroken door bacteriën in de IAZI. Op dit moment worden door deze bacteriën minder pyrazolen afgebroken dan normaal.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

De meest complete toeristische en recreatieve website van Limburg en de euregio!